W Gminie Cieszanów powstały nowe szlaki turystyczne

5

W Gminie Cieszanów uruchomiono nowe szlaki turystyczne, które zwyciężyły w konkursie „Cieszanów – Cztery Pory Roku”. Teraz turyści nie będą mieć wątpliwości jakie miejsca są warte odwiedzenia w konkretnej porze roku.

W ubiegłym roku ogłoszono konkurs na zaproponowanie szlaków ukazujących walory przyrodnicze, turystyczne lub kulturowe gminy Cieszanów. W czerwcu poznaliśmy zwycięzców, którzy otrzymali nagrody rzeczowe. Pierwszą z wyróżnionych tras był Szlak Roberta Korzeniowskiego zaproponowany przez Karolinę Kornaś. Kolejna, zwycięska propozycja należała do Jakuba Machały, który zachęcał do poznania szlaku pozostałości dawnych PGR-ów. Trzeci szlak – jesienną trasę leśną zaproponował Michał Machała, a czwarty – trasę akwenów wodnych, wymyśliła Joanna Kołodziej.

Przyciągającym najwięcej uwagi turystów jest otwarty podczas majówki szlak „Śladami Roberta Korzeniowskiego”. Wiedzie on między innymi przez Niemstów, Gorajec i Cieszanów. Sama idea spodobała się czterokrotnemu mistrzowi olimpijskiemu, który aktywnie włączył się w przygotowanie trasy. Opowiedział o swojej młodości, wspólnych wyprawach z kuzynami na wilki czy wypasaniu krów. Szlak nabrał więc charakteru podróży do czasów radosnego dzieciństwa i spędzonych chwil w pięknym miejscu.

Robert Korzeniowski w czasie otwarcia szlaku podkreślał związki z gminą oraz to, jak ważne dla niego i rozwoju jego sportowej kariery było dzieciństwo spędzone w Cieszanowie. Z kolei Burmistrz Zdzisław Zadworny wyraził zadowolenie z powstania szlaku i zachęcał do odwiedzania gminy, która stara się stwarzać bogatą ofertę turystyczną.

Gmina Cieszanów na realizację projektu pozyskała prawie 30 tysięcy euro z programu współpracy PL-BY-UA. W ramach działań powstały nie tylko szlaki, ale także filmy, przewodnik i tablice informacyjne. 

 AH, elubaczow.com

5 komentarze

  1. Od wielu lat fen festiwalik „Folkowisko” jest wspierany finansowo z Urzędu Gminy Cieszanów z pieniędzy podatników. To nie przypadek że akurat na rocznicę rzezi wołyńskiej urządza tan harce ukraińskie. Wstyd i hańba panie burmistrzu że gmina wspomaga finansowo od lat imprezę płatną, na którą z Centrum Kultury za darmo pożycza sobie sprzęt nagłaśniający , namioty , stoły, ławki i pobiera wstępy na własnym podwórku. Ludzie nie mają pracy i na chleb a tutaj tak się marnotrawi kasę podatników. Koniec przyjazdów tu ukraińskich band aby sobie urządzali harce w tak tragiczne rocznice w naszej gmini. Ta sama folkowiskowa banda zawładnęła festiwalem w Cieszanowie i kto ich rozliczy z wydatków na festiwal. Zachodzi podejrzenie że przy okazji wspomogą folkowisko. Ekipa powinna być niezależna w Cieszanowie do prowadzenia festiwalu aby nie miała nic wspólnego z GorFanami. Tak jak radny mówiący w języku ukraińskim nie chciał Cieszanowa powiatem tak nie chcemy aby był Cieszfanem.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here