W czwartek (18.04), na terenie Leśnictwa Sucha Wola, odbyło się sadzenie Lasu Rocznicowego. Inicjatywa ta stanowi wyraz obchodów stulecia Lasów Państwowych oraz 80-lecia działalności Nadleśnictwa Oleszyce.

Wśród licznych uczestników znaleźli się przedstawiciele szkół, urzędów, instytucji, organizacji oraz wielu innych gości. Na początku spotkania nadleśniczy Tadeusz Maksymowicz serdecznie przywitał zgromadzonych i przedstawił najważniejsze zagadnienia związane z pracą leśników oraz przyszłymi wyzwaniami w zakresie gospodarki leśnej. Głos zabrał również Dariusz Sałek, reprezentujący Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Po części kameralnej uczestnicy udali się na teren Leśnictwa Sucha Wola, gdzie gospodarz Janusz Węglarz serdecznie ich powitał. Po instruktarzu udzielonym przez zastępcę nadleśniczego Bartłomieja Wlezienia, wszyscy wzięli udział w akcji sadzenia drzew. Wyjątkowość tego Lasu Rocznicowego polega na tym, że posadzone buki i sosny utworzą jubileuszowy napis, stanowiący nie tylko ozdobę, ale i symbol przekazywania dziedzictwa leśnego kolejnym pokoleniom.

To wyjątkowe wydarzenie nie tylko stanowi hołd dla historii i pracy leśników, ale także jest wyrazem troski o przyszłość lasów i środowiska naturalnego.

Galeria zdjęć, fot. Nadleśnictwo Oleszyce.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here