Fot. facebook.com/inwseries

W minioną sobotę (20.04) na trasach Białego Boru odbyły się Mistrzostwa Polski w Maratonie Nordic Walking. W zawodach znakomity wynik osiągnęła Małgorzata Kubiszyn, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji kobiet oraz pierwsze w swojej kategorii wiekowej.

Małgorzata Kubiszyn, która broniła tytułu wicemistrzowskiego z poprzedniego roku, podkreślała, że walka o miejsce na podium była zacięta. Już od pierwszych kilometrów czuła oddech rywalek na swoich plecach, jednak dzięki doskonałemu przygotowaniu i odpowiedniemu rozłożeniu sił, po piątym okrążeniu wiedziała, że druga pozycja jest już pewna.

Trasa maratonu, w porównaniu do poprzednich zawodów, wydawała się łatwiejsza, jednak zaskoczeniem dla zawodników okazała się niekorzystna pogoda, towarzysząca deszczem ze śniegiem. Mimo nieprzychylnych warunków, Kubiszyn pokazała determinację i zaangażowanie, co zaowocowało srebrnym medalem w klasyfikacji kobiet i złotym w swojej kategorii wiekowej.

Zawodnicza sukces osiągnęła dzięki swojemu mężowi oraz kibicom, którzy okazywali jej wsparcia na trasie.

Kubiszyn wyznała, że mimo trudności, z jakimi musiała się zmierzyć podczas zawodów, nie zamierza spoczywać na laurach. Jej celem na ten sezon jest zdobycie upragnionego złota i wskoczenie na najwyższy stopień podium.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here