Zabytkowa polichromia we wnętrzu Kościoła pw. św. Stanisława BM w Lubaczowie odzyska dawny blask. We wtorek podpisano umowę w tej sprawie.

O tym, że parafia pw. św. Stanisława BM w Lubaczowie pozyskała dotację na konserwację polichromii z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku. W jego ramach przyznano bezzwrotne wsparcie na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane. Zadanie pn. „Konserwacja zabytkowej polichromii we wnętrzu Kościoła pw. św. Stanisława BM w Lubaczowie autorstwa lwowskiego malarza Bronisława Gawlika z pierwszej połowy XX w.”, o które wnioskował samorząd województwa podkarpackiego, otrzymało dofinansowanie w wysokości 1 470 000 zł.

We wtorek (16.04) w Muzeum Kresów w Lubaczowie podpisano umowę w tej sprawie. Stronę samorządu województwa podkarpackiego reprezentował wicemarszałek Piotr Pilich, a parafię konkatedralną ksiądz dziekan Andrzej Stopyra. Złożenie podpisów poprzedziła krótka konferencja prasowa.

W postępowaniu przetargowym wyłoniony już został także wykonawca prac. Zrealizuje je konsorcjum trzech firm: Gratia Artis. Konserwacja dzieł sztuki. Projektowanie. Stanisław Makara z Lubaczowa, Konserwacje Dzieł Sztuki, Prace Budowlane z Wieliczki i Pro Artis Konserwacja Dzieł Sztuki. Projektowanie z Opaki. Ich wartość to 1 500 047,29 zł.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here