Szykuje się nie lada gratka dla poszukiwaczy i miłośników historii. We wrześniu w Cieszanowie odbędzie się Ogólnopolski Piknik Historyczny połączony ze Zlotem Poszukiwaczy.

Wydarzenie jest inicjatywą Stowarzyszenia SEH Szaniec 1863 we współpracy z gminą Cieszanów. Poszukiwacze, rekonstruktorzy, grupy i stowarzyszenia historyczne, muzealnicy, militaryści, wikingowie, sprzedawcy rękodzieła gościć będą przy Ośrodku Wypoczynkowym „Wędrowiec” w dniach 12-15 września. Piknik ma charakter otwarty i ogólnodostępny, z wyjątkiem zamkniętych poszukiwań terenowych. Na uczestników czekać będą gry i konkursy z nagrodami oraz wystawy i prelekcje. Nie zabraknie również wspólnej zabawy, pokazów, ogniska integracyjnego oraz potańcówki.

Organizatorzy obecnie zapraszają do udziału osoby, które chciałyby zaprezentować się podczas wydarzenia i wspólnie tworzyć tę wyjątkową atmosferę. Poszukują także sponsorów.

 Stwórzmy wspólnie coś nowego, coś świeżego, coś ogólnopolskiego czego jeszcze nie było na taką skalę – mówią organizatorzy.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here