Za pośrednictwem parafii św. Stanisława BM w Lubaczowie na Ukrainę trafił już szósty transport z pomocą materialną. Dary zostały zebrane przez niemiecką organizację Sauer-Länder Jungs E.V., której przedstawiciele osobiście pojawili się w sobotę w naszym mieście.

Przedstawiciele organizacji podkreślają, że ich chęć niesienia pomocy wynika prosto z serca. Wyrażają przekonanie, że gdyby ich kraj znalazł się w stanie wojny, także liczyliby na pomoc innych. Działają spontanicznie, z głębokiego przekonania. Pomoc zbierana jest w Niemczech zarówno od osób prywatnych, jak i firm. Tym razem udało im się zebrać pełnego TIR-a darów oraz pozyskać wóz strażacki i dodatkowy sprzęt.

Transport z Niemiec wyjechał w piątek…

…by po przejechaniu ponad 1,3 tys. km rozładować się w naszej okolicy.

– Nasza organizacja jest aktywna w mediach społecznościowych, gdzie zachęca do wsparcia akcji. Zbieramy żywność, artykuły dziecięce, opatrunki – wszystko, co jest potrzebne dla osób dotkniętych konfliktem – mówi jeden z wolontariuszy.

Sauer-Länder Jungs E.V. to stowarzyszenie, które skutecznie niesie pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Ich działania stanowią wyraz solidarności i wsparcia dla ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji na Ukrainie.

elubaczow.com, hp, tłumaczenie: Beata Niedźwiecka


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here