Oddawanie krwi to niezwykle ważne i szlachetne działanie, które może uratować życie wielu osób. Zachęcając do dzielenia się tym najcenniejszym darem, Klub HDK PCK „Florian” w Cieszanowie ogłosił daty poboru krwi, które odbędą się w Centrum Edukacji Ekologicznej, znajdującym się w budynku dawnego kina.

Krwiodawcy i ludzie dobrego serca będą mieli okazję oddać krew 21 lutego, 24 kwietnia, 26 czerwca, 28 sierpnia oraz 30 października. Akcje będą prowadzone w godz. 9:00 – 12:00.

Krew jest niezastąpionym lekiem, który może być potrzebny zarówno w przypadku poważnych wypadków i operacji, jak również w leczeniu różnych chorób. Warto jednak pamiętać, że nie każdy może zostać dawcą. Istnieją pewne warunki i kryteria, które muszą być spełnione. Przede wszystkim, osoba, która chce oddać krew, musi być w dobrym stanie zdrowia. Musi mieć też ukończone 18 lat i nieprzekroczone 65 lat oraz nie może ważyć mniej niż 50 kg.

Wszyscy dawcy powinni pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu przed oddaniem krwi, a także o spożyciu lekkiego posiłku. Unikanie spożywania tłustych i ciężkostrawnych posiłków, alkoholu przed oddaniem krwi jest również bardzo ważne.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here