Dziś (25.04) w Nowym Lublińcu w gminie Cieszanów doszło do wypadku komunikacyjnego, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe. W ćwiczebnej akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyli strażacy z całego regionu.

W Nowym Lublińcu doszło dziś (25.04) do wypadku komunikacyjnego, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe, w tym 7-osobowy pojazd przewożący miejscową drużynę sportową. Wewnątrz pojazdów znajdowały się uwięzieni pasażerowie, którzy ze względu na obrażenia nie byli w stanie samodzielnie opuścić samochodów. Poszkodowanych było łącznie 13 osób – to na szczęście tylko jeden z epizodów ćwiczeń ratowniczych „Lubaczów 2024”, które odtworzono na terenie powiatu lubaczowskiego.

Ćwiczenia zostały zorganizowane w celu doskonalenia organizacji oraz prowadzenia działań przez wytypowane siły i środki krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego z terenu powiatów: lubaczowskiego, przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego i leżajskiego, a także kompanii gaśniczej WOO „SIARKA”. Razem ze strażakami w manewrach uczestniczyli funkcjonariusze Policji oraz ratownicy ZRM.

Ćwiczenia zostały zorganizowane przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie oraz Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here