Zabytkowa polichromia we wnętrzu Kościoła pw. św. Stanisława BM w Lubaczowie odzyska dawny blask. Środki na jej konserwację pokryte zostaną z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Program polega na bezzwrotnym wsparciu inwestycji dot. renowacji i odbudowy zabytków. Środki pozyskać można było na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane. Złożone wnioski oceniała komisja działająca przy KPRM. Przygotowała ona rekomendacje, na podstawie której Prezes Rady Ministrów zdecydował, które wnioski otrzymają wsparcie finansowe na realizację zadań.

W sumie z Programu dofinansowanie przyznano na ponad 4800 projektów. Łączna kwota wsparcia wynosi 2,51 mld zł. Dofinansowanie w wysokości 1 470 000 zł otrzymało zadanie pn. „Konserwacja zabytkowej polichromii we wnętrzu Kościoła pw. św. Stanisława BM w Lubaczowie autorstwa lwowskiego malarza Bronisława Gawlika z pierwszej połowy XX w.”, o które wnioskował samorząd województwa podkarpackiego.

Zadowolenia z pozyskania dotacji nie kryje proboszcz parafii konkatedralnej ksiądz dziekan Andrzej Stopyra, który dziękował marszałkowi Władysławowi Ortylowi za przygotowanie i złożenie wniosku, w trakcie niedzielnej Mszy Świętej Kresowej.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here