Fot. Bartek Dębkowski / Kreatyw! Media, nid.pl

Piotr Zubowski, dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie, został w czwartek (18.04) wyróżniony złotą odznaką za opiekę nad zabytkami podczas centralnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w Zamku Królewskim w Warszawie. Odznaczenie wręczyła Bożena Żelazowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalny Konserwator Zabytków.

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków, obchodzony na całym świecie 18 kwietnia, ma na celu przybliżenie społeczeństwu zagadnień związanych z ochroną spuścizny minionych pokoleń. To również święto wszystkich, którzy na co dzień zajmują się ochroną i opieką nad zabytkami. Tegoroczne główne obchody święta odbyły się 18 kwietnia w Zamku Królewskim w Warszawie. W rakcie uroczystej gali Generalna Konserwator Zabytków Bożena Żelazowska, wręczyła odznaczenia dla służb konserwatorskich i osób zasłużonych dla bezpieczeństwa dziedzictwa kultury.

Złotą odznakę „Za opiekę nad zabytkami” przyznano za wieloletnią pracę na rzecz ochrony zabytków oraz zaangażowanie w działania popularyzatorskie, edukacyjne i społeczne z zakresu dziedzictwa kulturowego. Piotr Zubowski, dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie, został doceniony za swój wkład w ochronę i opiekę nad zabytkami, a także zaangażowanie w działania edukacyjne i społeczne na rzecz dziedzictwa kulturowego.

Wyróżnienie to efekt działań całej naszej kadry z Muzeum Kresów w Lubaczowie, Zespołu Cerkiewnego w Radrużu, Zespołu Cerkiewnego w Nowym Bruśnie w opiece nad dziedzictwem kulturowym Ziemi Lubaczowskiej, Kresów dawnej Rzeczypospolitej i pogranicza polsko-ukraińskiego. To także efekt modelowej współpracy z Podkarpackim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Przemyślu, za którą serdecznie dziękujemy – podsumowuje na swoim profilu placówka.

To zaszczytne wyróżnienie potwierdza znaczący wkład Piotra Zubowskiego w dziedzinie ochrony zabytków i promocji dziedzictwa kulturowego. Gratulujemy!


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

6 komentarze

  1. Przecież ten facet dopiero niedawno został dyrektorem muzeum i to w dziwnych okolicznościach, zaraz po studiach. Jakie ma zasługi dla muzealnictwa przez te 2 lata…kabaret. ..Chyba, ze jego zasługą jest to że pochodzi z prominentnej pisowskiej rodziny z Dolnego Śląska..

    • Nie wiem czy to głupota czy chora nienawiść. Zapoznaj się może z działalnością Pana Piotra i potem wygłaszaj swoje mądrości. Chodź ciężko to nazwać „mądrościami” gdy sugerujesz że jego zasługą jest jakieś powiązanie z pisem a okazuje się że odznaczenie wręczyła sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego z partii PSL wchodzącej w skład nowej koalicji rządzącej.

  2. A kto wnioskował o wyróżnienie i kiedy? Czyżby pisowski starosta czy marszałek ? Gość po 2 latach pracy po prostu nie zasługuje na nagrode. Są inni , bardziej zasłużeni. Są jakieś granice przyzwoitości. I tyle w temacie…

    • Po raz kolejny się kompromitujesz, tegoroczna odznaka przyznawana jest przez Narodowy Instytut Dziedzictwa pod patronatem Bożeny Żelazowskiej z PSLu (Generalny Konserwator Zabytków, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Ale jak chcesz się dalej popisywać swoimi „mądrościami” to śmiało, jestem ciekawy co tym razem wymyślisz, może Kaczyński maczał w tym palce? Trzeba to koniecznie sprawdzić! hahaha

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here