W niedzielę (28.04) odbyła się kolejna edycja Wiosennej Giełdy Ogrodniczej, która do Baszni Dolnej przyciągnęła miłośników ogrodów, kwiatów oraz wszystkich tych, którzy chcieli uzupełnić swoje zapasy roślin. Na stoiskach można było znaleźć szeroki wybór sadzonek, kwiatów, krzewów, drzewek ozdobnych i owocowych, a także inne produkty nie tylko z branży ogrodniczej, sadowniczej i rolniczej.

Niezwykłe kolorowe kwiaty zachwyciły wszystkich odwiedzających. Wzbudziły one zainteresowanie zarówno doświadczonych ogrodników, jak i początkujących, którzy chcieli urozmaicić swoje przydomowe ogrody. Na giełdzie można było również zakupić narzędzia ogrodnicze, nawozy oraz inne produkty potrzebne do pielęgnacji roślin.

Ponadto odbyły się warsztaty z mistrzem florystyki Piotrem Marcem – członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, autorem książki Florystyka w Protokole Dyplomatycznym, nauczycielem, finalistą laureatem wielu konkursów florystycznych w Polsce i zagranicą.

Giełda Ogrodnicza była doskonałą okazją do zrobienia zakupów do swojego ogrodu. Można było zasięgnąć porady doświadczonych sprzedawców oraz wymienić się doświadczeniami z innymi pasjonatami ogrodnictwa. Dla dzieci przygotowano również atrakcje, min. dmuchańce. Na miejscu skosztować można było zarówno dań miejscowej restauracji, jak i produków od lokalnych producentów i gospodyń.

Po kilku godzinach spędzonych na Wiosennej Giełdzie Ogrodniczej każdy mógł wrócić do domu z nowymi roślinami lub dodatkami do ogrodu. Tak udane wydarzenie na pewno zostanie dobrze wspominane przez wszystkich uczestników, którzy mieli okazję wziąć w nim udział.

Galeria zdjęć, fot. PH, RK

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here