W niedzielę (12.05) w Horyńcu-Zdroju odbyły się uroczystości Powiatowego Święta Strażaka. Było to wyjątkowe spotkanie, bo w jego trakcie nadano sztandar Oddziałowi Powiatowemu ZOSP RP w Lubaczowie.

Uroczystość zainaugurowała msza św. w Nowinach Horynieckich. Po nabożeństwie w odświętnym pochodzie uczestnicy przeszli spod siedziby miejscowej OSP do Parku Zdrojowego, gdzie rozpoczęła się oficjalna część wydarzenia.

Podczas uroczystego apelu został poświęcony i nadany sztandar Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubaczowie, który przekazał dh Jan Pac- Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP. Poświęcono również lekki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu pickupa marki Toyota Hilux, który zasilił wyposażenie jednostki OSP w Horyńcu-Zdroju.

Tradycyjnie podczas święta wręczono złote, srebrne i brązowe medale za zasługi dla pożarnictwa oraz złoty znak Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Warszawie, który otrzymał dh Leszek Kurdziel.

W uroczystościach oprócz druhów z całego powiatu lubaczowskiego udział wzięli m.in. Poseł na Sejm RP Anna Schmidt oraz Poseł Marcin Warchoł, przedstawicielka Poseł Teresy Pamuły, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie Anna Kordys, Starosta Lubaczowski Barbara Broź, burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu, przedstawiciele służb mundurowych i różnych instytucji oraz mieszkańcy.

Organizatorami wydarzenia byli: Oddział Powiatowy ZOSP RP w Lubaczowie, Powiat Lubaczowski, Gmina Horyniec-Zdrój oraz Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie.

Galeria zdjęć, fot. Powiat Lubaczowski.

elubaczow.com, powiatlubaczowski.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here