Do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Horyńcu-Zdroju trafił nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Nowy pojazd ma moc ponad 200 KM i jest wyposażony w stały napęd 4×4.

Samochód oparty na podwoziu pickupa marki Toyota Hilux posiada stały napęd 4×4, z reduktorem sprzężonym z 6-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Napęd stanowi wysokoprężny silnik o pojemności 2.8l i mocy 204 KM, osiągając maksymalny moment obrotowy 500Nm. Wyposażenie obejmuje maszt oświetleniowy, radiostację przewoźną, wyciągarkę, oświetlenie i sygnały dla pojazdów uprzywilejowanych, oświetlenie robocze oraz dodatkowe elementy.

Nowa jednostka została dostosowana do specyfiki działań strażaków, wyposażając się w platformy robocze umożliwiające przewóz drabiny, skrzyni narzędziowej oraz sprzętu o większych wymiarach. Pojazd został również zabezpieczony orurowaniem ochronnym dla dodatkowej ochrony w trakcie akcji.

Inwestycja w nowy sprzęt stała się możliwa dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz Gminę Horyniec-Zdrój. Koszt zakupu pojazdu wyniósł 356 208 PLN.

Zarząd oraz strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Horyńcu-Zdroju składają serdeczne podziękowania Pani Poseł na Sejm RP Teresie Pamule, Wójtowi Gminy Horyniec-Zdrój Robertowi Serkisowi oraz Prezesowi Zarządu WFOŚiGW Panu Adamowi Skibie za ich ogromne wsparcie i zaangażowanie, które umożliwiły pozyskanie środków na zakup nowego pojazdu.

Galeria zdjęć, fot. OSP Horyniec-Zdrój.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here