Fot. Gmina Lubaczów

W niedzielę (12.05) społeczność Gminy Lubaczów uczciła pamięć Marszałka Józefa Piłsudskiego, niezapomnianego bohatera narodowego i architekta polskiej niepodległości. Uroczystości miały miejsce w Baszni Dolnej.

Uroczystości rozpoczęła się Mszą Świętą w miejscowym kościele pw. św. Andrzeja Boboli, celebrowaną przez ks. dr Leszka Bruśniaka, proboszcza parafii. Po zakończeniu liturgii, uczestnicy przeszli do parku wiejskiego, gdzie znajduje się pomnik marszałka. Tam, podczas odśpiewywania hymnu państwowego, młodzież szkolna z Baszni Dolnej zaprezentowała montaż słowno-muzyczny, który poruszył serca zebranych i zachęcił ich do wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni.

W swoim przemówieniu Wójt Wiesław Kapel przywołał postać Marszałka Józefa Piłsudskiego, który jest Honorowym Obywatelem Gminy Lubaczów. Podkreślił także inicjatywę samorządu gminnego, która zaowocowała ufundowaniem i odsłonięciem pomnika Marszałka w Baszni Dolnej w listopadzie 2018 roku. Kapel podziękował wszystkim obecnym za udział w uroczystościach i zaangażowanie w pielęgnowanie polskiej tradycji patriotycznej, szczególnie w obliczu współczesnych wyzwań i zagrożeń.

Wydarzenie to stanowiło wyjątkowy moment solidarności i oddania hołdu wielkiemu bohaterowi narodowemu, przypominając jednocześnie o ważnych wartościach patriotycznych, które stanowią fundament polskiej tożsamości.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here