Parafie Gminy Wielkie Oczy ogłosiły przetargi na prace restauracyjne

0

Środki pochodzące z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków pozwoliły na ogłoszenie przetargów w czterech parafiach Gminy Wielkie Oczy. Zadania polegają na wykonaniu prac konserwatorskich i restauracyjnych.

Pierwszy przetarg został ogłoszony przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wielkich Oczach. Polega na konserwacji dwóch XVIII wiecznych konfesjonałów w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz św. Andrzeja Apostoła w Wielkich Oczach.

Drugi przetarg ogłosiła Parafia Rzymskokatolickia pw. Objawienia Pańskiego w Łukawcu, która szuka wykonawcy prac restauratorsko – konserwatorskich dzwonnicy przy XVIII-wiecznym kościele w Łukawcu.

Kolejny przetarg – w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Trójcy Przenajświętszej – obejmuje zabezpieczenie, zachowanie i utrwalenie substancji zabytku poprzez montaż wewnętrznych okien z zachowaniem oryginalnych, zabytkowych okien budynku kościoła pw. św. Józefa i Matki Bożej Królowej w Kobylnicy Wołoskiej.

Natomiast czwarty przetarg to wykonanie niezbędnych robót budowlanych w zabytkowym kościele Parafii Rzymskokatolickiej pw. Opieki Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Bihalach.

Zadania te mają na celu zachowanie i ochronę zabytkowych obiektów sakralnych. Parafie zachęcają wszystkie zainteresowane firmy do składania ofert, aby wspólnie zadbać o dziedzictwo kulturowe i religijne. Termin składania ofert upływa 13 czerwca, zaś prace mają zostać wykonane do 20 listopada.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here