Dziś (25.04) około godz. 10:00 w Starym Lublińcu miał miejsce pożar hali magazynowej. W ćwiczebnej akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyła rekordowa grupa strażaków z całego regionu.

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie otrzymuje zgłoszenie o pożarze hali magazynowej w Starym Lublińcu. W budynku magazynowane są duże ilości materiału palnego (tarcica). Ze zgłoszenia wynika, że dwóch pracowników najprawdopodobniej pozostało wewnątrz obiektu (brak kontaktu), natomiast trzech innych zostało mocno poparzonych. Ze względu na rodzaj przechowywanych materiałów ogień bardzo szybko rozprzestrzenia się. Z uwagi na niedostateczne zaopatrzenie wodne niezbędnym jest dostarczania wody na znaczną odległość (ok. 1500 m) – to scenariusz ćwiczeń ratowniczych „Lubaczów 2024”, których jeden z epizodów miał miejsce dziś (25.04) na terenie powiatu lubaczowskiego.

Ćwiczenia zostały zorganizowane w celu doskonalenia organizacji oraz prowadzenia działań przez wytypowane siły i środki krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego z terenu powiatów: lubaczowskiego, przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego i leżajskiego, a także kompanii gaśniczej WOO „SIARKA”. Razem ze strażakami w manewrach uczestniczyli funkcjonariusze Policji oraz ratownicy ZRM.

Ćwiczenia zostały zorganizowane przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie oraz Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here