Wydawnictwo Libra dodrukowało album „Roztocze”, zawierający fenomenalne fotografie Krystiana Kłysewicza, Tomasza Michalskiego i Tomasza Mielnika. To pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika fotografii, historii i przyrody, która przenosi w magiczną podróż po niezwykłym regionie, pokazując jego najpiękniejsze zakątki i zapierające dech w piersiach widoki.

O tym, że fotograficy z powiatu lubaczowskiego Krystian Kłysewicz, Tomasz Michalski i Tomasz Mielnik połączyli siły i stworzyli album „Roztocze” pisaliśmy w 2021 r. Książka szybko zyskała popularność i znalazła swoje miejsce w niejednej prywatnej biblioteczce.

Teraz publikacja znów pojawiła się na rynku wydawniczym, ale w nowej odsłonie okładkowej. Znajdziemy na niej magiczne Dahany, pałac Łosiów w Narolu i cerkiew św. Paraskewy w Radrużu. To właśnie te obrazy stają się symbolem regionu i zachęcają do odkrywania jego niezwykłego uroku.

Dwa tysiące egzemplarzy z pierwszego druku szybko się rozeszło – pora więc na dodruk! (…) Album mają na swoich półkach między innymi znany artyści odwiedzający Horyniec – Zdrój podczas Horyniec – Zdrój Art Festiwal – napisał w mediach społecznościowych Krystian Kłysewicz.

„Roztocze” to głębokie spojrzenie na historię i przyrodę tego niezwykłego obszaru. Na 424 stronach znajdziemy nie tylko zdjęcia. Album został opatrzony znakomitymi wstępami: historycznym dra Zygmunta Kubraka oraz przyrodniczym Bogdana Skibińskiego, którzy dodają pracy dodatkowej głębi i kontekstu.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here