Zaproponuj szlak turystyczny i weź udział w konkursie

0

Gmina Cieszanów ogłosiła konkurs „4 Pory roku”. W jego ramach każdy może zaproponować szlak turystyczny i wygrać nagrody. Organizatorzy na propozycje czekają do 12 czerwca.

Fot. Materiały prasowe

W litym br. pisaliśmy, że Gmina Cieszanów pozyskała ponad 32 tys. euro z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina na rozwój turystyki. W ramach projektu „4 sezony w Gminie Cieszanów” powstaną nowe ścieżki turystyczne, które wytyczone zostaną w ramach konkursu „4 Pory roku”.

Do udziału w nim zostały zaproszone osoby pełnoletnie. Zaproponowane szlaki powinny ukazywać walory przyrodnicze, turystyczne lub kulturowe i składać się z minimum 5 punktów przystankowych, stanowiących miejsca warte odwiedzenia w konkretnej porze roku. Warunkiem jest ogólna dostępność turystyczna tych miejsc oraz możliwość ustawienia tablicy informacyjnej przy każdym z nich. Proponowane szlaki muszą przebiegać w obrębie Gminy Cieszanów i nie mogą wykraczać poza jej granice administracyjne. Opis szlaku powinien być bardzo prosty i zawierać wyłącznie podstawowe informacje przydatne dla turysty. Nie trzeba się też głowić nad przebiegiem tras, tym zajmą się eksperci. Każda osoba może złożyć maksymalnie 4 propozycje czyli tyle ile mamy pór roku.

Spośród nadesłanych propozycji wybrane zostaną cztery najciekawsze, a pomysłodawcy otrzymają nagrody: rower turystyczny, statuetka, udział w imprezie Mikser Turystyczny na Ukrainie.

– Liczymy na kreatywność i nieszablonowe pomysły. Nie ograniczamy tematyki szlaków. Propozycje mogą nawiązywać zarówno do historii czy przyrody regionów, jak również być oparte o uniwersalne wartości czy popularne w kulturze tematy. – zachęca do udziału zastępca dyrektora CKiS Marcin Piotrowski.

Więcej informacji i szczegółowy regulamin konkursu znaleźć można na stronie: www.cieszanow.pl w zakładce „4 Pory roku” oraz profilu na FB Cieszanów.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here