Gmina Cieszanów pozyskała środki na rozwój turystyki

1

W środę (26.02) Burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny oraz dyrektor Funduszu Wsparcia Obwodu Wołyńskiego Olga Szworak podpisali porozumienie w sprawie realizacji wspólnego projektu „4 Sezony – transgraniczne szlaki turystyczne”. Udział w Programie Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina pozwala każdej ze stron wydać na rozwój turystyki na swoim terenie ponad 32 tys. euro.

W ramach projektu „4 sezony w Gminie Cieszanów” powstaną nowe ścieżki turystyczne, które wytyczone zostaną w ramach konkursu. Do udziału w nim zostaną zaproszeni mieszkańcy gminy.

– Chcemy, żeby pomysłodawcami szlaków turystycznych byli mieszkańcy naszej gminy, gdyż to właśnie oni najlepiej znają godne odwiedzenia miejsca – podkreśla koordynujący projekt Marcin Piotrowski z CKiS w Cieszanowie.

Trasy mają być różnorodne, poświęcone innej porze roku i składać się z 5 punktów atrakcyjnych dla turystów. Mogą to być zarówno zabytki, punkty widokowe czy pomniki przyrody. Konkurs na najciekawsze trasy ruszy na początku maja 2020 roku. Na pomysłodawców najciekawszych propozycji czekać będą atrakcyjne nagrody. Laureaci dodatkowo będą oni mogli wziąć udział w letnim mikserze turystycznym na Ukrainie.

– Turystyka jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi światowej gospodarki. Jej rozwój jest też bardzo ważny dla naszej gminy. Liczę, że mieszkańcy aktywnie zaangażują się w projekt i że wspólnie opowiemy turystom o skarbach, jakie kryje nasza okolica – podkreślił podczas podpisania umowy Burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here