Fot. Zdzisław Zadworny.

Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów Zdzisław Zadworny został powołamy w skład zespołu doradców Wicepremiera i Ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza. W stolicy chcą wykorzystać jego doświadczenie samorządowe.

Decyzją Wicepremiera, Ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza z dnia 11 marca 2024 roku, Zadworny został powołany do Zespołu Doradców Ministra Obrony Narodowej do spraw współpracy z samorządem terytorialnym.

Zadworny podkreślił z dumą, że głównymi celami nowo powołanego zespołu będą analiza problemów i potrzeb lokalnych społeczności związanych z obecnością jednostek wojskowych, kształtowanie propozycji wsparcia samorządów objętych aktywnością wojska oraz zbieranie i analiza oczekiwań społecznych dotyczących bezpieczeństwa, obronności i zarządzania kryzysowego.

Wraz z burmistrzem Zadwornym, w skład Zespołu Doradców Ministra Obrony Narodowej zostaje także powołany Leszek Surdy, Wójt Gminy Gorzyce, reprezentujący samorządowców z Podkarpacia.

Burmistrz Zdzisław Zadworny wyraził wdzięczność Wicepremierowi, Ministrowi Obrony Narodowej Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi za to wyróżnienie i zapowiedział, że wykorzysta swoją nową funkcję dla dobra swojej społeczności.

Decyzja o powołaniu Zadwornego na stanowisko Doradcy jest nie tylko zaszczytem dla niego samego, ale także dowodem uznania dla jego kompetencji i doświadczenia w dziedzinie samorządności. Współpraca z władzami centralnymi otwiera nowe możliwości dla rozwoju lokalnej społeczności.

Powołanie zespołu przy MON to efekt działań  kierownictwa resortu, które dostrzega istotną rolę jednostek lokalnych samorządów w kształtowaniu i budowaniu kompleksowego systemu bezpieczeństwa państwa. 


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

6 komentarze

    • dokładnie. ostatnio jak czytałem Pan Zadworny 22 lata burmistrzem a 30 lat w samorządzie w Cieszanowie więc doświadczenie nie ma co czarować jest ogromne patrząc na sylwetkę i osiągnięcia to wiadome w tych wyborach dalej dostanie duże poparcie i zostanie ponownie burmistrzem bo robi dobra robotę

      • Żeby tylko głosujący na PiS wiedzieli jaki obciach mieszkańcom powiatu lubaczowskiego robią tutejsi pisowcy w stolicy to by się workami z ziemniaków nakryli i w piwnicy schowali. Skutecznie wykreowali obraz powiatu lubaczowskiego przez ostatnie lata jako głębokie zad cywilizacyjne. Oddaliśmy tutaj władzę za kilka kartonów… oby się to drastycznie odmieniło po tych wyborach.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here