We wtorek (23.04) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie wyruszyli w barwną podróż po Europie, uczestnicząc w wyjątkowym wydarzeniu zorganizowanym z okazji Dnia Języków Obcych. Każdy mógł przenieść się do jednego z dziewięciu krajów europejskich: Włoch, Turcji, Hiszpanii, Irlandii, Szwajcarii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji.

Podczas wydarzenia, przygotowanego przez zespoły uczniowskie, uczestnicy mieli okazję poznać kulturę, tradycje oraz charakterystyczne smakołyki poszczególnych państw. Stoiska informacyjne zachęcały do udziału w quizie o wiedzy na temat danego kraju, a także umożliwiały spróbowanie lokalnych przysmaków. Nie zabrakło także możliwości pomalowania na twarzy wybranej flagi.

Jednym z punktów programu było także wyświetlanie filmików, na których uczniowie prezentowali swoje umiejętności językowe. Ponadto, absolwenci szkoły podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z nauką języków obcych i przekonali, jak ważna jest ta umiejętność w dorosłym życiu.

Imprezę uświetnił quiz wiedzy o krajach europejskich, w którym wzięli udział uczniowie klas 4-8, zdobywając nagrody dla najlepszych. Ponadto, ogłoszono wyniki konkursów plastycznego, na najlepsze stoisko oraz na najciekawsze przebranie.

Słowa wdzięczności kierowane są do wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców oraz instytucji wspierających to wydarzenie, które miało na celu nie tylko promowanie języków obcych, ale także kreatywność, integrację społeczności oraz zachęcanie do poszerzania horyzontów.

Galeria zdjęć, fot. SP nr 2 w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here