W piątek (19.04), w murach Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie, odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Rywalizacja zgromadziła zwycięzców eliminacji gminnych, którzy rywalizowali o awans do zawodów szczebla wojewódzkiego.

Konkurs, który odbył się przy współpracy z lokalnymi strażami pożarnymi, przyjął uczniów zwycięzców gminnych eliminacji z terenu powiatu, podzielonych na trzy kategorie wiekowe: klasy 1-4 szkoły podstawowej, 5-8 szkoły podstawowej oraz szkoły średnie. Zadania konkursowe obejmowały zarówno część pisemną, jak i ustną, co sprawiło, że emocje sięgały zenitu.

W kategorii klas 1-4, nagrodę główną zdobyła Michalina Bobrecka, która świetnie poradziła sobie z konkurencją. Na drugim miejscu uplasował się Michał Horajski, a na trzecim Izabela Powroźnik. Nie można jednak pominąć osiągnięć pozostałych uczestników tej kategorii, takich jak Miłosz Szajdecki czy Sylwester Demus, którzy także stanęli na wysokości zadania.

W klasach 5-8 triumfował Paweł Janowski, natomiast Filip Zuchowski i Ewa Zarębska zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Świetne wyniki osiągnęli także Szymon Ługowski oraz Jakub Wawrejko, którzy dostojnie reprezentowali swoje szkoły.

W szkołach ponadpodstawowych pierwsze miejsce zajęła Nikola Huk, drugie Mattia Hrynkiewicz, a trzecie Krzysztof Stopyra. Również Michał Brudniak oraz Gabriel Borysowicz wykazali się imponującą wiedzą i determinacją w konkursie.

Zwycięzcy mają teraz szansę rywalizacji w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 17 maja 2024 roku w Sanoku. Tamże będą mogli zmierzyć się z najlepszymi z całego województwa, a być może także sięgnąć po kolejne sukcesy i wyróżnienia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnych etapach turnieju!