Dzieci z Gminy Lubaczów poznały idee strażackie i sprawdziły swoje umiejętności pokonując tor sprawnościowy. W czwartek, 13 czerwca na stadionie sportowym w Młodowie odbył się III Międzyszkolny Pokaz Umiejętności Strażackich.

W zawodach wzięli udział uczniowie klas III -IV szkół podstawowych z Gminy Lubaczów. Pokaz rozpoczął się od zbiórki i przedstawienia regulaminu rozgrywek. Następnie uczestnicy stanęli do sztafety, która prowadzona była na wzór tej, z którą mierzą się Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze na zawodach. Składała się ona z biegu slalomem, pokonywania płotków lekkoatletycznych, zmagań z węzłami strażackimi i trafieniem wodą z hydronerki do nalewaka. Udział w  zawodach pozwolił dzieciom zapoznać się z torem sprawnościowym i sprawdzić swoje umiejętności, ale także poznać idee strażackie, które niosą ze sobą dużo satysfakcji i dumy z niesienia pomocy potrzebującym.

Podczas pokazu Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel pogratulował Michalinie Bobreckiej, która niedawno zwyciężyła w finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w kategorii klas III-IV SP.

Na zakończenie pokazu wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Wójt Gminy Lubaczów podziękował uczniom za udział i pogratulował im, życząc dalszych sukcesów. Nie zapomniał także o podziękowaniu dla opiekunów dzieci i strażaków, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Kończąc, zaprosił wszystkich na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP, które odbędą się 23 czerwca w Baszni Górnej.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Lubaczów.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here