Fot. Maciej Bobrecki

Michalina Bobrecka, uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej, zwyciężyła w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Rywalizacja w finale Centralnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” miała miejsce w w miniony weekend w Gąsawie i Biskupinie (województwo kujawsko-pomorskie). Turniej ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Michalina Bobrecka, uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej, reprezentująca na finale nasz powiat, a zarazem województwo podkarpackie, zajęła I miejsce w I kategorii wiekowej. Opiekunem Michaliny był Michał Szczybyło.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here