Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie stale poszerza swoją ofertę, stając się nie tylko miejscem książkowych poszukiwań, ale także przestrzenią do nauki i eksploracji nowych technologii. W Pracowni Orange dzieci i młodzież może zgłębiać tajniki programowania, czy robotyki.

Do placówki co jakiś czas trafiają nowoczesne narzędzia. Takimi są choćby kolejne roboty do nauki programowania, które dotarły do Cieszanowa z Dębowej Kłody, gdzie odbyło się szkolenie z ich obsługi. To polski system do konstruowania i nauki podstaw robotyki oraz programowania dla dzieci i młodzieży. Dzięki nim uczestnicy zajęć będą mieli okazję zdobyć nie tylko umiejętności programistyczne, ale także poszerzyć swoją wiedzę z zakresu mechaniki, fizyki, elektroniki oraz myślenia projektowego. Złożenie robotów stanowi wyzwanie, które jednak z pewnością rozwija umiejętności logicznego myślenia i kreatywności.

W MBP w Cieszanowie odkrywać można także wirtualną rzeczywistość, bo biblioteka idzie z duchem czasu, oferując zajęcia VR GO(gle). Te pozwalają na eksplorację różnorodnych aplikacji zręcznościowych, artystycznych oraz przygodowych. Dzięki temu uczestnicy mogą wybrać zajęcia odpowiadające ich zainteresowaniom i rozwijać się w wybranych obszarach.

Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z nowych możliwości, jakie oferuje Pracownia Orange. To doskonała okazja nie tylko do nauki, ale także do fascynującej zabawy i odkrywania nowych technologii.

Więcej informacji na temat harmonogramu zajęć oraz zapisów można uzyskać bezpośrednio w bibliotece lub na stronie internetowej.

Galeria zdjęć, fot. MBP w Cieszanowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here