Chce przebiec ultramaraton dla Mateusza

4

Jacek Ważny chce, by Mateusz Zając z Oleszyc postawił samodzielnie choć jeden krok, dlatego przebiegnie ultramaraton – Bieg 7 Dolin – 64 km w Beskidzie Sądeckim. Innych biegaczy i ludzi dobrej woli zachęca do wsparcia inicjatywy i dokonania dowolnej wpłaty na leczenie chłopaka.

fot. fb.com/ultrapomoc

Mateusz Zając został poszkodowany w wypadku motocyklowym. Pod koniec sierpnia jadąc motocyklem stracił panowanie nad maszyną i zjechał do rowu. Doznał urazu kręgosłupa. Teraz sparaliżowany jest od pasa w dół. Jego szwagier – Jacek Ważny, widząc walkę Mateusza o powrót do normalnego życia, postanowił mu pomóc. Na zrzutka.pl zorganizował zbiórkę pieniędzy. Ponadto zawarł tam umowę z darczyńcami – deklaruje, że ukończy Bieg 7 Dolin – 64 km w Beskidzie Sądeckim. W zamian prosi o finansowe wsparcie Mateusza Zająca.

– Jego silna wola, wielka motywacja do codziennych ćwiczeń i pozytywne nastawienie zmobilizowało mnie do zmierzenia się z moimi własnymi słabościami. – opowiada Jacek Ważny.

– Biegacze, ultramaniacy i inni pasjonaci sportu! Połączmy swoje supermoce i pomóżmy Mateuszowi stanąć na nogi… Ja będę biegł, aby Mateusz mógł postawić samodzielne kroki. – dodaje.

Przygotowania Jacka Ważnego do ultramaratonu śledzić można na:  facebook.com/ultrapomoc.

AH, elubaczow.com


4 komentarze

   • Nigdzie w artykule nie ma mowy o roku 2020 (na stronie zrzutki też brak tej informacji), stąd założyłem najbliższą imprezę w Krynicy i w tym przypadku to delikatnie mowiąc głupota.
    Jeśli w 2020 to czasu jest sporo i zmienia postać rzeczy. Widzę, że orgowie wydłużyli także limity, 10,5h obowiązywało w poprzednich latach.

    Nie zmienia to faktu, że sporo jeszcze kolega musi pobiegać, i to niekoniecznie w Lubaczowie. Po to właśnie są punkty ITRA, aby blokować pomysły zapisania się „z ulicy” na dłuższy dystans.
    Jakby nie było trzymam kciuki bo do 2020 to czasu jeszcze sporo

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here