W sobotę (23.03) w Horyńcu-Zdroju odbył się Festiwal Piłkarski dla dzieci i dorosłych połączony z Kiermaszem Świątecznym. Impreza miała także wymiar charytatywny, ze wsparciem dla Pawła Szewczuka.

Do rywalizacji sportowej przystąpiły dzieci i oldboye z Lubaczowa, Baszni Dolnej, Narola i Horyńca-Zdroju. W trakcie wydarzenia działał Kiermasz Świąteczny, na którym można było zakupić wypieki, palmy i ozdoby wielkanocne. Wszystko zostało zorganizowane, z dużym zaangażowaniem lokalnej społeczności i instytucji, z myślą o wsparciu Pawła Szewczuka, mieszkańca wsi Prusie, zmagającego się z nowotworem jelita grubego.

Pan Paweł jest żonaty i ma czwórkę dzieci. Jego żona, Justyna, poświęca się opiece nad synem Stanisławem, który ma zespół Downa. Pan Paweł od lat pracował jako funkcjonariusz Straży Granicznej. Obecnie pełni funkcję sołtysa wsi Prusie i jest prezesem lokalnego klubu honorowych dawców krwi. Będący od lat aktywnym członkiem lokalnej społeczności, sam teraz potrzebuje pomocy. Koszty leczenia, regularne wizyty w szpitalu oraz inne wydatki związane z chorobą sprawiają, że potrzebne jest wsparcie dobrych ludzi.

Przypominamy, że istnieje również możliwość wsparcia Pana Pawła poprzez portal zrzutka.pl pod linkiem: https://zrzutka.pl/avtzbv.

Galeria zdjęć, fot. KS Zdrój Horyniec-Zdrój.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here