Wystąpią dla Huberta

0

W środę (21.02) w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie zaprezentowany zostanie niezwykły koncert. O godz. 18.00 artyści wystąpią dla Huberta – 3,5-letniego chłopca, który zmaga się z wieloma dysfunkcjami. W czasie Koncertu Charytatywnego zbierane będą środki na jego leczenie.

Hubert objęty został systemem Hospicjum Domowego. Ma opóźniony rozwój psychoruchowy, chorobę Wiedemanna-Steinera, padaczkę, wadę złącza czaszkowo-szyjnego, zaburzenia połykania oraz refluks krtaniowo-gardłowy. To tylko kilka z licznych wad, które utrudniają codzienne życie malucha. Hubert musi regularnie pojawiać się na badaniach specjalistycznych i rehabilitacji, co wiąże się z wyjazdami z Lubaczowa do Warszawy. Dla rodziny jest to trudne nie tylko pod względem finansowym, ale również organizacyjnym. Rodzice chłopca są w separacji, a jego brat jest badany pod kątem autyzmu.

Dzieci wychowuje mama, która robi wszystko, aby maluchom niczego nie zabrakło. Stara się spełniać wszystkie ich potrzeby. Niestety często musi dokonywać wyborów między droższymi, a tańszymi zamiennikami leków.

Rodzinie pomóc postanowiło Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość”, Związek Harcerstwa Polskiego i artyści z Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie. Specjalnie dla chłopca organizują zbiórkę środków i Koncert Charytatywny. Na scenie wystąpią Studio Piosenki, Fanwaz, Gama, Aqarius, Kashmir, Wolna Przestrzeń Muzyczna, Gitarą i Piórem, Mrija, Maja Mamczura oraz harcerze.

Wstęp na koncert jest wolny, jednak organizatorzy zachęcają wszystkich uczestników do wrzucenia dobrowolnego datku do puszki. Zebrane środki przeznaczone zostaną na leczenie Huberta, w tym na rehabilitację, leki oraz dojazdy do specjalistów.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here