Patroni roku 2024. Melchior Wańkowicz. Kazimierz Wierzyński” – to temat spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie. W piątek, 26 kwietnia rozmowy poprowadzi dr hab. Edyta Czop, prof. UR z Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Podczas wykładu pt. „Patroni roku 2024. Melchior Wańkowicz. Kazimierz Wierzyński” uczestnicy będą mieć okazję bliżej poznać życie i działalność dwóch wybitnych postaci, które przyczyniły się do kształtowania naszej historii i kultury. Melchior Wańkowicz – znany pisarz, publicysta i dziennikarz oraz Kazimierz Wierzyński – poeta, eseista i prozaik, obaj mają duży wpływ na kształtowanie świadomości narodowej.

Zachęcamy miłośników historii, literatury oraz wszystkich, którzy chcą lepiej poznać nasze dziedzictwo kulturowe do udziału w tym wydarzeniu. Wykład odbędzie się w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie.

Wydarzenie współorganizują Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Lubaczów.

Spotkanie rozpocznie się 26 kwietnia 2024 r. o godzinie 17:00 w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie. Wstęp wolny.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here