Zawalcz o tytuł Mistrza Wiedzy Leśnej

0

W tym roku uczniowie także będą mogli wykazać się wiedzą w zakresie przyrodniczym, bo rusza konkurs „Leśne potyczki”. Organizatorzy zgłoszenia przyjmują do końca kwietnia.

Turniej ma charakter edukacyjny i ma na celu promowanie wśród młodzieży wiedzy o leśnej przyrodzie oraz jej ochrony. Uczestnictwo w nim pozwoli uczniom rozwijać umiejętności logicznego myślenia, rozpoznawania gatunków roślin oraz zdobywania nowych informacji na temat lasów i ich mieszkańców.

Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch etapach. Pierwszy odbędzie się 20 maja w szkołach. Wyłoni on trzyosobowe drużyny składająca się z uczniów, którzy uzyskają najwyższą liczbę punktów, po 1 osobie z klasy VI, VII i VIII. Wybrana drużyna będzie reprezentować swoją szkołę w II etapie, który odbędzie się 12 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie.

Organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody dla laureatów turnieju. Dla szkoły, której reprezentanci zwyciężą, przewidziana jest nagroda finansowa w wysokości 700 zł. Rozdane zostaną również trzy nagrody indywidualne

Więcej o konkursie znajdziecie na stronie: https://lubaczow.krosno.lasy.gov.pl/

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here