Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Cieszanów z sukcesem pielęgnują tradycję tłustoczwartkową jednocześnie pomagając innym. Tegoroczny rozmiar akcji przekroczył wszelkie oczekiwania, a dochód ze sprzedaży pysznych pączków wesprze leczenie Pana Jerzego Zaborniaka, który boryka się z chorobą SLA.

Dzięki zaangażowaniu Kół Gospodyń Wiejskich oraz wsparciu społeczności, akcja odniosła ogromny sukces. Ludzie otwierali serca i portfele, kupując pączki, z których dochód przeznaczony został na pomoc dla chorego. Niezwykła mobilizacja KGW oraz zaangażowanie mieszkańców sprawiły, że akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a kolejki po słodkie przysmaki nie miały końca.

Nie mamy słów, by opisać, jak dużo dobrego się dziś wydarzyło. To wszystko dzięki Kołom Gospodyń Wiejskich oraz Wam! Państwa otwartość serc nas urzekła. Były momenty, w których trudno było obsłużyć wszystkich oczekujących na pyszne słodkości. Niemniej, udało się! – napisano w Tłusty Czwartek na profilu Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, gdzie można było nabyć słogdkości.

Sukces tej inicjatywy nie byłby możliwy bez pracy wolontariuszek KGW, które poświęciły swój czas i energię na przygotowanie i sprzedaż pączków. Ich zaangażowanie i determinacja zasługują na szczególne uznanie i podziękowania. A efekt całej akcji, którą dziś podsumowano, zaskoczył wszystkich, bo udało się zebrać w sumie astronomiczną sumę 18 003,30 zł.

8.02.2024 roku to dzień, który będziemy wspominać długo. Państwa zaangażowanie jest godne naśladowania i pochwały! Nie wiem, co więcej dodać – jestem szczerze wzruszony. Jeszcze raz dziękuję Kołom Gospodyń Wiejskich. Bądźcie dobrzy – to zawsze wraca! – napisał dziś Krystian Naparty, dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie.

Zebrane środki trafią na konto Fundacji Avalon, która wspiera Pan Jerzego. Jego choroba postępuje bardzo szybko, powodując stopniowy zanik mięśni, w tym tych odpowiedzialnych za mowę i oddychanie. Pan Jerzy od dłuższego czasu potrzebuje pomocy drugiej osoby w codziennych czynnościach. W obliczu trudności, z jakimi zmaga się mężczyzna, społeczność postanowiła wesprzeć go w walce z chorobą. Za wszelkie zaangażowanie na facebook’u podziękował zresztą osobiście.

Nie jestem w stanie opisać, jak bardzo jestem wdzięczny wszystkim zaangażowanym w dzisiejszą akcję. Nie spodziewałem się takiego wsparcia, jakie otrzymałem i nadal otrzymuję z różnych stron. Dziękuję każdemu z osobna, kto zakupił dziś pączka. Dzięki temu wiem, że mimo sytuacji w której się znalazłem, otacza mnie masa ludzi o wielkim sercu. Szczególne podziękowania dla Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie oraz Pań z okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich za organizację i przygotowanie, a przede wszystkim za chęci i poświęcony czas.

Akcja KGW z gminy Cieszanów to kolejny przykład tego, jak wielka siła drzemie w społeczności lokalnej, gdy ludzie łączą siły dla wspólnego dobra.

Darowizny na rzecz Pana Jerzego przekazywać można także za pośrednictwem Fundacji Avalon.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here