Inauguracja wyścigów Kellys Cyklokarpaty w Horyńcu-Zdroju [ZDJĘCIA]

2

Prawie 550 osób wzięło udział w pierwszym wyścigu z cyklu maratonów rowerowych Kellys Cyklokarpaty w Horyńcu-Zdroju. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach.

Najwięcej, bo osób 271 wystartowało na trasie HOBBY liczącej 33 km. Tu zwyciężył Hubert Dudzik z MTB MOSIR DUKLA, a w kategorii pań zwyciężyła Iwona Piwowar z Baran Cycling Team.

Długość 53 kilometrów miała trasa „Mega” z przewyższeniami liczącymi ponad 600 metrów. Najszybciej pokonał ją Piotr Sajdak z CYCLO TRENER TEAM, który dotarł do mety w czasie 01:46:47. Wśród pań zwyciężyła Katya Bandrivska.

Na najdłuższej trasie GIGA liczącej 82 kilometry i ponad 900 metrów przewyższenia rywalizowały 42 osoby. Zwyciężył Mateusz Bieleń z EBICOM PMBIKE RACING TEAM z czasem 02:46:54, jako jedyna kobieta wystartowała Małgorzata Makowska. W tym roku wprowadzono dodatkową kategorię ELITA GIGA OPEN, w której wystartowało 5 osób, a zwyciężył Dariusz Batek CST 7R MTB TEAM z czasem 02:42:03.

– Wyścigi na ziemi horynieckiej są wyjątkowe, a współpraca z miejscowym samorządem oraz mieszkańcami układa się wzorowo. W tym roku dopisała nam także pogoda i frekwencja. Z pewnością chcielibyśmy tu powrócić za rok – mówi Grzegorz Prucnal, organizator cyklu zawodów Kellys CykloKarpaty.

Zawody zorganizowane w Horyńcu-Zdroju zainaugurowały cykl Kellys Cyklokarpaty 2018. Wyścigi potrwają do końca września na terenie Podkarpacia i Małopolski. Odbędą się – m.in w Przemyślu, Wierchomli, Dukli, Pruchniku, Kluszkowcach i Rzykach.