Ruszyła 78. edycja Tour de Pologne

0

W poniedziałek wystartowała 78. edycja Tour de Pologne. Wyścig rozpoczął się od ponad 200-kilometrowego odcinka z Lublina do Chełma. We wtorek (10.08) kolarze pojawią się w powiecie lubaczowskim.

Fot. Lang Team

W sumie podczas całego wyścigu najlepsi kolarze na świecie pokonają siedem etapów. Za sobą mają już pierwszą część trasy. Pierwszy etap po emocjonującym finiszu wygrał Phil Bauhaus z grupy Bahrain-Victorious. Niemiec tuż przed metą wyprzedził Kolumbijczyka Alvaro Hodega (Deceuninck-Quick Step).

W drugim etapie wyścigu, tak jak zapowiadaliśmy pod koniec maja, kolarze przejeżdżać będą przez nasz region. We wtorek (10.08) pokonają 201 km. Wystartują z Zamościa o godz. 14:00, a meta zlokalizowana zostanie w Przemyślu. W naszym powiecie, a dokładnie w Moszczanicy w gminie Stary Dzików powinni pojawić się około godz. 15:28. Następnie przejadą przez Cewków (około 15:38) i Stary Dzików, a w Oleszycach zobaczymy ich około godz. 15:42, w Nowej Grobli – o 16:17. To orientacyjne czasy podawane przez organizatorów.

Zachęcamy do kibicowania kolarzom na trasie i pojawienie się na miejscu z odpowiednim wyprzedzeniem.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here