Trasa 78. Tour de Pologne UCI World Tour przebiegać będzie przez powiat lubaczowski. Znamy miejscowości, przez które przejadą kolarze.

Narodowy wyścig kolarski rozegrany zostanie między 9 a 15 sierpnia. Rozpocznie się on w Lublinie, a zakończy w Krakowie. Na tegoroczną edycję wyścigu składać się będzie siedem etapów. Drugi etap rozpocznie się 10 sierpnia w Zamościu, by po ok. 60 km pożegnać się z Lubelszczyzną i przenieść rywalizację na Podkarpacie. Kolarze przejadą zarówno przez małe, jak też większe miejscowości. Oznacza to, że peleton przejedzie przez Stary Dzików, Nowy Dzików, Uszkowce, Oleszyce, Suchą Wolę i Nową Groblę.

– Ten etap prawdopodobnie ustawi klasyfikację generalną, ale jeszcze nie przesądzi o losach wyścigu, bo dalej też jest sporo trudności. – zaznacza Czesław Lang.

Dla naszego regionu wyścig stanowić będzie doskonałą promocję nie tylko w Polsce, ale w całym świecie, ponieważ relacjonowany będzie on przez wszystkie najważniejsze stacje telewizyjne w kraju, a za pośrednictwem Eurosportu – w ponad 100 krajach świata.

Tak prezentuje się mapa II etapu wyścigu z Zamościa do Przemyśla przez powiat lubaczowski.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here