W sobotę inauguracja Kellys Cyklokarpaty 2018 w Horyńcu-Zdroju

1

W sobotę (14.04) w Horyńcu-Zdroju zostanie zainaugurowany tegoroczny sezon wyścigów rowerowych Kellys Cyklokarpaty. Będzie to nie tylko święto miłośników sportowej rywalizacji, ale także świetna okazja do promocji naszej okolicy. Na starcie zawodów może pojawić się nawet ponad pół tysiąca zawodników, a z nimi rodziny, znajomi i kibice.

Fot. Archiwum organizatorów.

„Małe Bieszczady”, jedna z najbardziej dzikich i nieodkrytych, a jednocześnie malowniczych polskich krain – tak organizatorzy rowerowych Maratonów Kellys Cyklokarpaty opisują ziemię horyniecką, zachęcając tym samym zawodników do wzięcia udziału sobotnim (14.04) wyścigu, który zainauguruje tegoroczny cykl zawodów. Sama impreza, to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także doskonała okazja do promocji dla Horyńca-Zdroju. Wiedzą to nie tylko miejscowe władze, które drugi rok z rzędu postanowili zaprosić do siebie rowerzystów, ale także organizatorzy, którzy zachęcają zawodników i ich rodziny do pozostania w naszej okolicy nieco dłużej i poznania jej bogactwa.

W komunikacie rozesłanym do zawodników piszą:

– Nie można zapomnieć o tych wszystkich, którzy razem z nami stawią się w Parku Zdrojowym: kibicach, przyjaciołach, rodzinie. W oczekiwaniu na powrót uczestników maratonu można skorzystać z okazji i przyjrzeć się nieco dokładnie samej miejscowości, a także okolicy, przez którą przebiegać będzie trasa wyścigu – zachęcają organizatorzy prezentując w dalszej części informacji najciekawsze zakątki ziemi horynieckiej.

Sam start maratonu nastąpi z Parku Zdrojowego. Organizatorzy przygotowali trzy dystanse oraz wyścig dla dzieci. Jako pierwsi o godz. 11:00 wystartują zawodnicy Mega i Giga. Królewski dystans w Horyńcu-Zdroju wyniesie 82 km przy 916 m przewyższeń, zaś Mega – 53 km i 613 m przewyższeń. Dla początkujących wyznaczono dystans Hobby: 33 km to wycieczka odpowiednia właściwie dla każdego, a 379 m różnicy wysokości nie powinno stanowić większego wyzwania nawet dla tych, którzy wystartują w zawodach MTB po raz pierwszy. Start Hobby zaplanowany jest na godz. 11:30. Natomiast o godz. 12:00 w miasteczku zawodów organizowany jest Kids Race, przeznaczony wyłącznie dla dzieci.

– Na zawodników czeka jak zwykle malownicza i urozmaicona technicznie trasa, która tym razem nie będzie specjalnie wymagająca pod względem przewyższeń. Oznacza to jednak „ogień od początku do końca” – znakomity test wydolności na dobry początek sezonu – piszą organizatorzy.

Do rywalizacji już zgłosiło się prawie pięciuset zawodników, ale zapisy jeszcze trwają. Tych można dokonać na stronie: cyklokarpaty.pl/horyniec-zdroj.

My również zachęcamy do odwiedzenia ziemi horynieckiej w ten weekend i kibicowania zawodnikom na trasie.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here