W poniedziałkowy (12.02) wieczór w Lubaczowie odbyło się spotkanie członków oraz sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego, które poświęcone było kwietniowym wyborom samorządowym. W jego trakcie zaprezentowano część kandydatów.

Wśród uczestników spotkania znaleźli się poseł na Sejm RP Adam Dziedzic, który pełni funkcję szefa podkarpackich ludowców, oraz jego zastępca – burmistrz Ciesznowa Zdzisław Zadworny, będący jednocześnie szefem struktur lokalnych PSL. To właśnie pod ich przewodnictwem podsumowano mijającą kadencję oraz omówiono nadchodzące wybory samorządowe, przedstawiając przy tym część kandydatów.

W okręgu obejmującym m. Przemyśl oraz powiaty: przemyski, lubaczowski, jarosławski i przeworski, liderką ludowców do Sejmiku Województwa Podkarpackiego będzie Małgorzata Dachnowicz z Przemyśla. Z kolei z powiatu lubaczowskiego o funkcję radnego wojewódzkiego będzie ubiegał się Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie Krystian Naparty. Ludowcy liczą, że ta kandydatura przyczyni się do utrzymania mandatu po obecnym radnym Andrzeju Nepelskim, który nie będzie startował w wyborach. Ludowcy liczą, że w tym okręgu zdobędą 2 z 6 dostępnych mandatów.

Na listach do Rady Powiatu liderami mają być: Wiesław Huk (okręg nr 1 – miasto Lubaczów), Józef Michalik (okręg nr 2 – gm. Stary Dzików, Oleszyce, Wielkie Oczy, Lubaczów) oraz Dorota Wróbel (okręg nr 3 – gm. Narol, Cieszanów, Horyniec-Zdrój). W wyborach wystartują także obecne radne powiatowe Dorota Rachwalik (okręg nr 3) i Danuta Sopel (okręg nr 2). Celem ludowców jest odzyskanie władzy w Radzie Powiatu Lubaczowskiego.

Polskie Stronnictwo Ludowe zadeklarowało także wsparcie dla kandydatów na wójtów i burmistrzów, którzy tworzą swoje komitety. Wśród nich wymieniono Marka Małeckiego (miasto Lubaczów), Andrzeja Gryniewicza (gm. Oleszyce), Barbarę Małecką (gm. Stary Dzików) oraz Zdzisława Zadwornego (gm. Cieszanów).

W trakcie spotkania ludowców widać było chęć zaangażowania i energię wśród jego uczestników, którzy wyraźnie niesieni są wynikiem październikowych wyborów parlamentarnych i współrządzenie przez nich na szczeblu krajowym. Podkreślali, że są na fali wznoszącej i chcą to wykorzystać w nadchodzących wyborach samorządowych. Szef ludowców w powiecie lubaczowskim Zdzisław Zadworny w trakcie swojego wystąpienia podkreślał, że ugrupowanie jest na końcowym etapie tworzenia list i sztabu wyborczego. Ludowcy przygotowują już także konwencję wyborczą, w trakcie której zaprezentują komplet kandydatów.

– Jestem pewien, że tak jak widzicie ilu nas tutaj jest, to każdy z was czuje, że nie jesteśmy osamotnieni. Jesteśmy grupą ludzi rozsądnych i odpowiedzialnych, którzy mogą w naszym środowisku zrobić wiele dobrego. (…) Czeka nas kolejna ciężka praca, bo wybory to nie jest tylko „patrzenie się z afiszu”. To są rozmowy z ludźmi, nieraz trudne rozmowy. (…) Wszystkich proszę o zaangażwanie, o pracę na rzecz naszej listy i naszych kandydatów – mobilizował uczestników spotkania Zdzisław Zadworny.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

4 komentarze

  1. Propozycja dla większości ekipy z PSL, idźcie albo przygotowujcie się na emeryturę cieszyć się życiem, a nie układać życie ludziom. Dzięki waszej 20 letniej działalności, gospodarności + 5 lat nieporozumienia pisowskiego powiat lubaczowski jest pośmiewiskiem Polski jako najciemniejszy zaułek kraju.

  2. Brrrr…znowu Michalik…Czy nie czas postawić na młodych i kompetentnych działaczy a nie emerytów z poglądami i zachowaniem z poprzedniej epoki. Jak wy chcecie wygrać? Ten Pan już pokazał swoją nieudolność …

  3. Zdzisek stawia na nowego dupowłaza. chłopcze nie ty tworzyłeś CRF ty go spieprzyłeś jak dyr. Piotrowski tylko tamten miał powód chciał żeby jego folko było jedyne. A zdziszek pomyśl czy nie czas na emeryturę- a nie do emerytury potrzebna jeszcze jedna kadencja.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here