Fot. Darek Delamanowicz, PAP.

Zdzisław Zadworny, Wiesław Kapel i Robert Serkis to najdłużej urzędujący włodarze gmin w powiecie lubaczowskim. W niedzielnych wyborach po raz kolejny potwierdzili swój mandat zaufania w lokalnej społeczności.

Mówi się, że żeby rządzić gminą dłużej niż dwie kadencje trzeba być naprawdę dobrym samorządowcem. Wynika to z tego, że wyborcy często po pierwszej, czasami nawet nie do końca udanej kadencji, dają włodarzowi kolejny mandat zaufania i szansę poprawy. Prawdziwa weryfikacja przychodzi najczęściej przy kolejnych wyborach, a na wygraną mogą liczyć tylko najlepsi. Takich pozytywnie „zweryfikowanych” już kilka razy włodarzy w naszym powiecie mamy trzech.

Pierwszym jest Burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny, który jest najdłużej urzędującym włodarzem w naszej okolicy. Kieruje on gminą nieprzerwanie od 2002 roku i od tamtej pory sukcesywnie wygrywa kolejne wybory. Jak sam mówi, to wynik zespołowości i merytorycznej pracy. W niedzielę stoczył kolejną zwycięską batalię pokonując po raz drugi Wiesława Kudybę, stosunkiem 1665 do 1238 głosów. Warto zauważyć, że Zadworny zwiększył przy tym przewagę nad konkurentem w stosunku do wyniku z 2018 roku (wtedy 1781 do 1429). Burmistrz Cieszanowa po raz kolejny udowodnił także, że potrafi grać drużynowo, bo jego KWW Gmina Cieszanów wprowadził do 15-osobowej Rady Miejskiej aż 10 radnych.

Gramy drużynowo, jesteśmy Drużyną – dziękujemy za zaufanie wobec KWW Gmina Cieszanów – podsumował w mediach społecznościowych na gorąco wyniki wyborów Zdzisłąw Zadworny.

Mający obecnie 62 lata Zdzisław Zadworny jest zresztą nie tylko rozpoznawalnym włodarzem gminy, ale i szefem ludowców w naszym powiecie, z mocną pozycją w regionalnych i krajowych strukturach PSL. Nie jest zatem powiedziane, że to jego ostatni wyborczy akcent.

Kolejnym zwycięskim wynikiem może pochwalić się także Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel, który w wyborczym pojedynku pokonał Wojciecha Wusa w stosunku głosów: 2949 (69,67 %) do 1284 (30,33%). Taki wynik potwierdza zaufanie do włodarza w lokalnej społeczności i jego wizję rozwoju gminy. On także swoją działalność opiera na szerokiej współpracy, a to przełożyło się na uzyskanie również 10 mandatów w Radzie Gminy przez kandydatów z jego komitetu. Samorządowiec podkreśla jednak, że jest otwarty na współpracę ze wszystkimi.

Dziękuję z całego serca Mieszkańcom naszej gminy za zaufanie i oddane na mnie głosy. Wybrali Państwo zaangażowanie, doświadczenie i rozwój. Jest to dla mnie największą motywacją do dalszej sumiennej pracy na rzecz naszej Wspólnoty. Jeszcze raz dziękuję! – podsumował na gorąco wyborczy wynik Wiesław Kapel.

Zwycięskie podium zamyka Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis, który pokonując w niedzielę Beatę Ługowską (1334 do 564 głosów, czyli 70,96% do 29,04%) odniósł kolejne zdecydowane zwycięstwo. Pełniący swoją funkcję od 2014 roku Serkis, wcześniej pokonywał Ryszarda Urbana (1508 / 508 głosów) i Marlenę Golenię (1474 do 475). Włodarz gminy Horyniec-Zdrój także może cieszyć się większością w Radzie Gminy, do której wprowadził 10 osób z własnego komitetu.

Wybory samorządowe są wyjątkowe, bo dotyczą spraw najbliższych ludziom. Dzięki woli mieszkańców nadal będę pełnił funkcję Wójta Gminy. To wielkie wyróżnienie, zobowiązanie i ogromna motywacja do pracy. (…) Zapraszam do współpracy wszystkich, którym dobro naszej lokalnej ojczyzny leży na sercu. Pamiętajmy, że to my wszyscy tworzymy naszą wspólną przyszłość – mówił Robert Serkis dziękując wszystkim za udział w głosowaniu.

Warto zauważyć, że zgodnie z wprowadzonym w 2018 roku prawem (obowiązuje dwukadencyjność), żaden z powyższych włodarzy nie będzie mógł już kandydować w wyborach na włodarza swojej gminy.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here