W pierwszej turze wyborów na burmistrza Narola Arkadiusz Mroczek odniósł przekonujące zwycięstwo, pokonując obu swoich konkurentów. Teraz chce budować przyszłość gminy w oparciu o zjednoczoną społeczność.

Według oficjalnych wyników, przedstawionych przez Państwową Komisję Wyborczą, Arkadiusz Mroczek, kandydat KWW Samorząd Gminy Narol, zdobył aż 2217 głosów, co stanowi imponujące 66,96 % poparcia. Tym samym zdecydowanie pokonał swoich przeciwników: Mariusza Kowalczuka z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, który uzyskał 508 głosów (15,34%), oraz Piotra Pachlę z KW RSR WIELKI DZIAŁ, który zebrał 586 głosów (17,70 %). Wynik ten jest zarazem dość zaskakujący, bo w jesiennych wyborach parlamentarnych PiS zdobyło tutaj aż 58,53% głosów, ale stanowi również dowód na to, że w wyborach samorządowych głosujemy na osoby, które mają zaufanie w lokalnej społeczności. Kontrkandydatom nie pomogły nawet (a być może zaszkodziły) liczne akcje dewastacji banerów wyborczych Mroczka.

Zwycięzca wyborczej batalii, już po ogłoszeniu wyników, serdecznie podziękował lokalnej społeczności za tak liczne poparcie:

„Jednoznaczny wynik jest dla mnie dowodem na poparcie tak dużej części mieszkańców. Obdarzyliście mnie Waszym zaufaniem, umożliwiając mi pełnienie funkcji Burmistrza naszej gminy. To dla mnie zaszczyt i obowiązek jednocześnie. Dziękuję z całego serca za każdy głos, który jest wyrazem wspierania naszej wspólnej wizji – wizji Narola jako miejsca nowoczesnego, zjednoczonego i pełnego pozytywnej energii.” – napisał w mediach społecznościowych Mroczek.

Z kolei odnosząc się do przyszłości swojej kadencji, Mroczek podkreślił: „Moja misja jako Burmistrza będzie zawsze skupiona na budowaniu silnej, zjednoczonej społeczności. Gmina Narol ma przed sobą wielkie możliwości i razem możemy osiągnąć rzeczy, o których dotychczas mogliśmy tylko marzyć.”

Arkadiusz Mroczek zadeklarował także, że chce współpracować nie tylko z radnymi z własnego komitetu (8 mandatów w 15-osobowej Radzie Miejskiej) i wyszedł z propozycją „budowania mostów, a nie murów”.

Wierzę, że wspólnie możemy rozwijać Gminę Narol, dbając o dobro każdego jej mieszkańca i kierując się zawsze interesem społecznym. Zachęcam również każdego mieszkańca do aktywnego udziału w życiu naszej gminy. Wasze opinie, pomysły i energia są kluczowe dla naszego wspólnego sukcesu. Razem stworzymy przyszłość, która będzie źródłem dumy dla nas wszystkich – podsumowuje Arkadiusz Mroczek


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here