W ramach programu „Profilaktyka 40 PLUS” każdy Polak powyżej 40 roku życia ma dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych. Teraz wykonać je można także w Centrum Medycznym Kormed w Lubaczowie.

Program „Profilaktyka 40 PLUS” działa w naszym kraju już od jakiegoś czas. Ostatnio Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na jego przedłużenie do końca 2023 roku, chcąc by skorzystała z niego jak największa liczba osób powyżej 40 roku życia. Chodzi o DARMOWY pakiet badań diagnostycznych dedykowanych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn oraz pakietu wspólnego (szczegóły na ulotce poniżej). Ich wyniki mają ocenić kondycję zdrowia i pomóc wykryć chorobę zwłaszcza w swoim początkowym stadium rozwoju, kiedy nie daje ona jeszcze niepokojących objawów. Dzięki temu będzie można uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy.

Jak się okazuje, problemem ograniczającym skorzystanie z programu dla mieszkańców powiatu lubaczowskiego, była w dużej mierze jego niedostępność. Do tej pory żadna placówka w naszym powiecie nie oferowała tej usługi. Teraz to się zmienia, bo z programu można skorzystać w Centrum Medycznym KORMED, mieszczącym się w Lubaczowie przy ul. T. Kościuszki 141/7.

By zakwalifikować się do programu i skorzystać z pakietu badań należy odpowiedzieć na pytania ankietowe za pośrednictwem:

  • – infolinii 22 735 39 53 – (w godzinach 8:00-18:00, koszt połączenia zgodny z taryfą operatora),
  • – za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta,
  • – lub u świadczeniodawcy, który zawarł umowę o realizację programu pilotażowego, czyli teraz także w CM KORMED w Lubaczowie.

Po wypełnieniu ankiety zostanie wygenerowane e-skierowanie. Później należy zgłosić się z dowodem osobistym do placówki, która realizuje program – Centrum Medyczne Kormed w Lubaczowie przy ul. T. Kościuszki 141/7. Po wykonaniu badań ich wyniki będą dostępne na IKP lub w miejscu, w którym przeprowadzono badania. W przypadku wątpliwości zostaniesz skierowany na dalszą diagnostykę.

Najważniejsze informacje o programie „Profilaktyka 40 PLUS” można znaleźć na stronie www.gov.pl/profilaktyka oraz w Centrum Medyczne Kormed
ul. T. Kościuszki 141/7, Lubaczów pod numerem telefonu – 16 632 03 10.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here