„Perła” dla sera „Wólczan” z kozieradką od Leda Ser

1

Właściciele firmy Leda Ser z Wólki Krowickiej Leszek i Danuta Jakimowiczowie za ser „Wólczan” z kozieradką otrzymali „Perłę” – nagrodę przyznawaną w ogólnopolskim konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Nagroda została wręczona w czasie międzynarodowych targów Polagra FOOD w Poznaniu.

Konkurs organizowany jest od dziewiętnastu lat. Jego celem jest znalezienie i zachowanie narodowych specjałów, zanim odejdą w zapomnienie, wyparte przez „szybką” przemysłową żywność. Konkurs podzielony jest na etapy. W pierwszym wyłaniani są laureaci w czterech kategoriach: produktów pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, napojów i innych produktów oraz w kategorii: najlepsze dania i potrawy regionalne i tradycyjne. W drugim wyboru dokonuje Krajowa Kapituła Konkursu spośród produktów nominowanych w regionach.

W tym roku „Perła” kategorii produkty regionalne trafiła do firmy Leda Ser z Wólki Krowickiej produkującej m.in. sery i produkty nabiałowe, oparte o własne receptury. Kapituła doceniła ser „Wólczan” z kozieradką. Nagroda jest kolejnym potwierdzeniem wysokiej jakości rodzinnych wyborów. Produkty firmy można kupić m.in.: w Jarosławiu, Przemyślu, Lubaczowie, Tomaszowie Lubelskim, Narolu i Biłgoraju. Ich wyroby można także znaleźć w czasie licznych targów i jarmarków oraz na imprezach plenerowych organizowanych w województwie podkarpackim.

Oprócz sera z Wólki Krowickiej nagrodzone zostały także dwa inne podkarpackie specjały – ser biały w beczce Bożeny Wisły z Bukowca oraz salceson w maćku Masarni Osip z Wierzawic koło Leżajska.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here