Leda-Ser z Wólki Krowickiej i KGW Horyniec-Zdrój z nagrodami Festiwalu Podkarpackich Smaków

1
Fot. Danuta i Leszek Jakimowicz.
Fot. Danuta i Leszek Jakimowicz.

Firma Leda-Ser Danuty i Leszka Jakimowiczów z Wólki Krowickiej za „rolady serowe” i gospodynie KGW z Horyńca-Zdroju za „Lebiodziankę z zacierką” otrzymały I nagrody na X Targach Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków”, które odbyły się w niedzielę (12.06) w Górnie.

Festiwal miał na celu promocję lokalnych produktów, wytwarzanych w oparciu o tradycyjną metodę. W bieżącej edycji konkursu udział wzięło blisko 160 wystawców z Podkarpacia. Kapituła oceniała zgłoszone produkty wg. dwóch kategorii, tj. „Produkt dopuszczony do obrotu” oraz „Produkt pretendujący do miana produktu tradycyjnego”. Swoje stoiska rozstawili producenci wędlin, pieczywa, serów, nalewek, miodów i ciast. Nie zabrakło również podkarpackich rzemieślników.

Pierwsze miejsce w kategorii „Produkt dopuszczony do obrotu” zajęła firma Leda Ser Danuty i Leszka Jakimowiczów z Wólki Krowickiej za „rolady serowe”. To nie pierwszy sukces Państwa Jakimowiczów – o popularności ich wyrobów pisaliśmy w lutym w artykule „Wyroby Leda-Ser cieszą się popularnością i uznaniem„.

W targach uczestniczyła również delegacja gminy Horyniec-Zdrój w składzie: Beata Ługowska, Bernadetta Trubas, Wiesława Krzych oraz Wójt Gminy Robert Serkis i sołtys Horyńca-Zdroju Bogusław Stopa. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło Koło Gospodyń Wiejskich z Horyńca-Zdroju z produktem „Lebiodzianka z zacierką”, któremu komisja konkursowa przyznała I miejsce w kategorii VIII Gotowe dania i potrawy „Produkt pretendujący do miana produktu tradycyjnego”.

Fot. horyniec-zdroj.pl
Fot. horyniec-zdroj.pl

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here