Leda-Ser Jakimowicza i wędliny od Szymańskiego z nominacjami

2

12 firm z branży rolno-spożywczej z Podkarpacia zostało nominowanych do ogólnopolskiego etapu konkursu „Polski Producent Żywności 2018″. Wśród nich firmy z powiatu lubaczowskiego – Leda-Ser Leszek Jakimowicz i Wyrób Wędlin Bogusław Szymański.

Fot. D. Kozik, Biuro Prasowe UMWP [7]

Produkty wystawione do rywalizacji poddano ocenie w urzędzie marszałkowskim. Dokonała jej Kapituła Wojewódzka, w skład której weszli między innymi pracownicy urzędu i podkarpaccy dziennikarze. Oceniano smak, zapach i wygląd wyrobów, ale także zgodność z obowiązującymi normami, wartości odżywcze oraz konkurencyjność w stosunku do innych produktów tego typu obecnych na rynku.

Wśród nominowanych producentów, którzy będą mogli wziąć udział w drugim – ogólnopolskim etapie konkursu, znalazły się firmy z powiatu lubaczowskiego. Leda-Ser Leszek Jakimowicz z Wólki Krowickiej otrzymała nominację a Ser Domowy Ziołowy, a Wyrób Wędlin Bogusław Szymański z Nowego Sioła za Kiełbasę Sielską.

Nominacje wręczyła wicemarszałek Maria Kurowska, która pogratulowała podkarpackim producentom wspaniałych wyrobów, podziękowała za pracę na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i życzyła sukcesów podczas finału, który odbędzie się w ramach poznańskich Targów Rolno-Spożywczych POLAGRA FOOD.

elubaczow.com, podkarpackie.pl

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here