Fot. Anna Magda, BP UMWP

W przyszłym tygodniu, dwie działki w Horyńcu-Zdroju o łącznej powierzchni niespełna 60 arów, zostaną oficjalnie przekazane na rzecz samorządu województwa podkarpackiego. Mają one wesprzeć rozwój Uzdrowiska Horyniec.

Województwo Podkarpackie ma otrzymać nieodpłatnie dwie działki w Horyńcu-Zdroju o powierzchni 0,3470 ha oraz 0,2328 ha. Nieruchomości pozwolą na dalszy rozwój spółki uzdrowiskowej. Pisemną decyzję ministra rolnictwa i rozwoju wsi przekazał dziś (02.10) w Rzeszowie Jerzy Borcz, dyrektor oddziału terenowego Rzeszów, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Cieszę się, że mogę przekazać na ręce pana marszałka decyzję o przekazaniu 60 arów działki w Horyńcu. Minister rolnictwa zdecydował o nieodpłatnym przekazaniu terenu na potrzeby samorządu województwa, by samorząd przekazał je następnie dla uzdrowiska. Ale ostatecznym beneficjentem tej decyzji będą kuracjusze i goście kurortu i dokładnie o to nam  chodzi – mówił w czasie spotkania z dziennikarzami Jerzy Borcz. 

Oficjalne przejęcie nieruchomości nastąpi w przyszłym tygodniu. 

Grunty są niezbędne, aby myśleć o przyszłości uzdrowiska i świadczonych tam usług. Mamy pomysły i plany a do ich realizacji niezbędne są tereny. Chcemy rozwinąć zarówno obszar wokół sanatorium „Jawor”, jak i Domu Zdrojowego . Zależy nam, aby zyskały nowy walor, jeszcze piękniejszego otoczenia, Bo właśnie tego oczekują kuracjusze przyjeżdżający do Horyńca – mówił w czasie konferencji marszałek Władysław Ortyl, dziękując za przekazane grunty – Planujemy także zakup pół hektara gruntu od osoby prywatnej. Musimy inwestować w rozwój uzdrowiska – zaznaczył marszałek. 

Dotychczasowy właściciel – Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, gospodarujący Zasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa przekazuje samorządowi województwa obie działki nieopłatnie. Działki te zostaną przekazane z przeznaczeniem na tereny rekreacyjno-wypoczynkowe dla kuracjuszy i pacjentów uzdrowiska „Uzdrowisko-Horyniec”, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Wartość rynkowa przekazanych nieruchomości to ponad 400 tysięcy złotych.

elubaczow.com, podkarpackie.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here