Nowa oferta i podniesienie jakości świadczonych usług – to efekt inwestycji prowadzonych w ostatnich latach w Uzdrowisku Horyniec. W piątek (19.05) odbyło się ich uroczyste oddanie oraz prezentacja.

Oddanie nowych inwestycji rozpoczęło się tradycyjnie przecięciem wstęgi, którego dokonano przed budynkiem Klinicznego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Narządów Ruchu oraz Kliniczne Centrum Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych. Wśród zaplanowanych na ten dzień wydarzeń były wystąpienia zaproszonych gości, konferencja naukowa z udziałem konsultantów krajowych i wojewódzkich, a także zwiedzanie nowych obiektów uzdrowiska.

Inwestycje, które uroczyście oddano w piątek do użytku, były realizowane w latach 2018-2021, a ich łączna wartość  wyniosła 38,6 mln złotych. W tym m.in. na nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny i wyposażenie pomieszczeń zabiegowych zostało przeznaczone ponad 7 mln złotych. Koszty zostały pokryte w głównej mierze dzięki podwyższeniu kapitału zakładowego przez samorząd województwa, wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz ze środków własnych spółki. Łączne dokapitalizowanie ze środków województwa podkarpackiego w latach 2017-2020 wyniosło 27,3 mln złotych.

W ramach licznych zadań dobudowanom.in. nowe skrzydło Domu Zdrojowego oraz przebudowano Zakład Przyrodoleczniczy. Realizacja projektów pozwoliła na stworzenie nowej oferty i podniesienie jakości świadczonych usług uzdrowiska. Jednym z celów, jakie spółka osiągnęła w wyniku tych inwestycji, jest poszerzenie katalogu świadczonych usług medycznych o diagnostykę i rehabilitację schorzeń narządów ruchu oraz kardiologicznych i neurologicznych. Drugim zasadniczym efektem jest znaczące zwiększenie bazy noclegowej o ponad 115 miejsc oraz gruntowna modernizacja funkcjonalna przestrzeni i pomieszczeń użytkowych. 

Wśród gości znaleźli się między innymi: Teresa Pamuła, poseł RP, przedstawiciele lokalnego samorządu oraz służb mundurowych. Samorząd województwa reprezentował także radny województwa Andrzej Ćwierz. Obiekt poświęcił biskup pomocniczy Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej – Mariusz Leszczyński.

Galeria zdjęć, fot. Uzdrowisko Horyniec.

Autor tekstu: Monika Konopka, Kancelaria Zarządu UMWP


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

7 komentarze

  1. Po podróży będącymi w katastrofalnym stanie podstawowymi drogami w powiecie lubaczowskim ( na wszystkich bez wyjątku ryzykujemy uszkodzenie samochodu), rzeczywiście od razu można stać się pacjentem nowego Klinicznego Centrum Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych?. Tak nasze pisowskie regionalne posłanki zadbały przez 8 lat o stan naszych dróg. Zabrakło czasu i woli, ale musiały przecież w tym czasie zadbać o swoją karierę i stan własnych kieszeni…

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here