W Horyńcu-Zdroju o lecznictwie uzdrowiskowym

1

Posłowie oraz samorządowcy i dyrektorzy uzdrowisk dyskutowali przez dwa dni w Horyńcu-Zdroju o zmianach w funkcjonowaniu sanatoriów. Wszyscy chcą uprościć przepisy i skrócić kolejki na turnusy.

To już kolejne takie spotkanie, podczas którego uczestnicy dyskutują np. na temat tego, jak ułatwić dostęp do leczenia uzdrowiskowego. Wśród tematów znalazły się też proponowane zmiany dotyczące kategoryzacji uzdrowisk. Chodzi o to, aby konkretne uzdrowiska specjalizowały się w leczeniu konkretnych schorzeń, co ułatwi kuracjuszom i lekarzom wybór miejsca leczenia.

W konferencji udział wzięli m.in. Poseł Patryk Wicher – Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. lecznictwa uzdrowiskowego i mundurowej służby zdrowia, a także członkowie Zespołu Posłanki Teresa Pamuła oraz Ewa Szymańska. Obecny był również Jerzy Szymańczyk – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Unia Uzdrowisk Polskich, gospodarz obiektu – Dorota Czyż – Prezes Zarządu Spółki „Uzdrowisko Horyniec” Sp. z o.o. oraz Starosta Lubaczowski Zenon Swatek.

Organizatorami konferencji byli: Parlamentarny Zespół ds. Lecznictwa Uzdrowiskowego i Mundurowej Służby Zdrowia, Unia Uzdrowisk Polskich i „Uzdrowisko Horyniec” sp. z o.o., a partnerami: Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia.

Obejrzyjcie relację TVP3 Rzeszów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here