Fot. Powiat Lubaczowski

J.E. Ks. Biskup Mariusz Leszczyński świętował 25-lecie święceń biskupich oraz 40-lecie święceń kapłańskich. Uroczystość zgromadziła dzisiaj (11.09) w Sanktuarium wiele osób, które chciały uczcić te wyjątkowe jubileusze.

O tym, że J.E. Ks. Biskup Mariusz Leszczyński w tym roku obchodzi srebrny jubileusz sakry biskupiej informowaliśmy na początku lipca. W poniedziałek (11.09) z tej okazji w Sanktuarium odprawiona została msza święta dziękczynna. W czasie uroczystości J.E. Ks. Biskup mógł wyrazić swoją wdzięczność za powołanie kapłańskie i biskupie oraz za wszystkie lata posługi duszpasterskiej. W ceremonii uczestniczyło około 30 księży, którzy wspólnie z J.E. Ks. Biskupem studiowali w WSD w Przemyślu.

Wierni mieli również okazję złożyć Jubilatowi gratulacje, kwiaty oraz życzenia dalszej radości i sił do kontynuowania swojej posługi duszpasterskiej, a także owocnego zbawczego apostolstwa. Wielu z nich nie kryło wzruszenia, podkreślając, jak ogromne znaczenie dla nich ma posługa J.E. Ks. Biskupa. Uroczystość była nie tylko okazją do podziękowania i wyrażenia wdzięczności, ale również refleksji nad drogą życia J.E. Ks. Biskupa. Jego wiara, posłuszeństwo i oddanie wobec Boga oraz ludzi stanowiły inspirację dla wielu osób, zarówno kapłanów, jak i świeckich.

Zdjęcia z mszy świętej, fot. Powiat Lubaczowski.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here