Fot. Diecezja Zamojsko-Lubaczowska.

Biskup Zamojsko-Lubaczowski, Marian Rojek, wydał komunikat zakazujący działalności dwóch wspólnot religijnych na terenie diecezji. Decyzja ta została podjęta w trosce o czystość depozytu wiary oraz dobro duchowe wiernych.

W komunikacie biskupa zakazano jakiejkolwiek działalności wspólnot „Domy Modlitwy św. Jana Pawła II” oraz „Królestwo Dwóch Serc Jezusa i Maryi” na terenie całej diecezji. Zakaz dotyczy także udziału świeckich członków tych wspólnot w spotkaniach o charakterze modlitewno-ewangelizacyjnym.

Nauczanie publikowane na stronach internetowych tych wspólnot zostało uznane za błędne i niezgodne z nauczaniem Kościoła. Rzekome objawienia, na których opiera się działalność wspólnoty „Domy Modlitwy św. Jana Pawła II”, zostały ocenione jako teologicznie niepoprawne i nie mają aprobaty Kościoła.

Biskup Rojek podkreślił, że uparte trwanie w nieposłuszeństwie, pomimo podejmowanych wcześniej rozmów i korespondencji, skłoniło go do podjęcia decyzji o zakazie działalności tych wspólnot. Nakazał również zamknięcie strony internetowej „Domy Modlitwy św. Jana Pawła II” oraz wycofanie z obiegu wszelkich publikacji książkowych wydanych przez te wspólnoty.

Oto pełna treść komunikatu:


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here