Udana operacja Stasia Szklannego w Bostonie

6

Staś Szklanny, dla którego zbierane były pieniądze, już jest po operacji. Trwała około 8 godzin. Teraz chłopczyk musi teraz odpocząć i zaadaptować się do nowego serduszka.

Przypomnijmy, że przez prawie cały wrzesień zbierane były środki na leczenie Stasia Szklannego, u którego zdiagnozowano szereg wad serca. W bardzo szybkim tempie, dzięki waszej pomocy, udało się uzbierać całą potrzebną sumę na przeprowadzenie skomplikowanej operacji w USA. Leczenia, jako jedyny, podjął się profesor del Nido.

Stasio szczęśliwie dotarł do Bostonu.Podczas ośmiogodzinnego lotu towarzyszyła nam doświadczona pielęgniarka i lekarz z cudownym podejściem do dzieci, co ułatwiło Stasiowi przetrwać trudy podróży i dotrzeć na miejsce w przyzwoitej formie – opowiadają rodzice chłopczyka.

Do Boston Children’s Hospital na Oddział Intensywnej Opieki Kardiologicznej przetransportowany został karetką. W szpitalu przeszedł szereg badań, po czym profesor del Nido wykonał zaplanowany Double Switch, zamknięcie ubytku międzykomorowego i plastykę zastawki trójdzielnej. Pozostała niewielka niedomykalność trójdzielna.

Być może będzie wymagała korekty w przyszłości, jednak z takim sercem prawdopodobnie będzie można normalnie żyć i doczekać dorosłości. Staszek musi teraz odpocząć i zaadaptować się do nowego serca. Pozostanie w śpiączce farmakologicznej przez najbliższych kilka dni – tłumaczą rodzice Stasia.

AH, elubaczow.com

6 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here