Fot. MBP w Lubaczowie, arch.

Biblioteka to nie tylko miejsce, w którym można pożyczyć książki, ale także przestrzeń, w której odbywają się różnorodne wydarzenia kulturalne. Od 8 do 15 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie odbędzie się XXI edycja ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”.

W ramach tegorocznej edycji na uczestników czekają liczne atrakcje, takie jak spotkania autorskie, warsztaty czytelnicze oraz wiele innych wydarzeń. Program zaplanowany na ten tydzień obejmuje spotkania zarówno dla najmłodszych czytelników, jak i dla dorosłych.

9 maja odbędzie się spotkanie dla uczniów szkół podstawowych z Pawłem Głazem, który opowie o swoich wyprawach motocyklowych. Paweł Głaz to nie tylko miłośnik podróży, ale także osoba zaangażowana w rozwój społeczności lokalnej. Jest inicjatorem projektu tworzenia obrazkowej mapy turystycznej powiatu lubaczowskiego, która od 2020 roku służy jako ważne narzędzie promocji walorów turystycznych naszego regionu.

10 maja zaplanowano spektakl interaktywny „Pan Twardowski” oraz wieczór autorski z Józefem Dudą, lubaczowskim bardem, regionalistą, emerytowanym nauczycielem, fotografem, muzykiem i grafikiem-animatorem.

13 maja będzie okazja spotkać się z Beatą Krawiec, animatorką kultury i specjalistką ds. promocji Księgarni Nova.

14 maja dla przedszkolaków zaplanowano „Zaczarowany świat bajek”, a wieczorem odbędzie się spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim – autorem powieści i opowiadań, uznanym prozaikiem, tłumaczem oraz laureatem wielu prestiżowych nagród literackich.

Ostatnie wydarzenie, zaplanowane na 15 maja, to warsztaty historyczno-plastyczne „Szlakiem architektury drewnianej” dla najmłodszych czytelników.

Dołączcie do świętowania i odkryjcie, dlaczego biblioteka jest tak istotnym miejscem w życiu każdego z nas. Więcej szczegółów dotyczących programu Tygodnia Bibliotek znajdziecie na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here