W miniony piątek (26.04) odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach oraz Technikum nr 1 w Oleszycach. Ceremonia odbyła się w atmosferze wzruszenia i dumy z osiągnięć młodych ludzi, którzy zakończyli kolejny etap swojej edukacji.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej sprawowanej w intencji absolwentów przez ks.
Tomasza Rybińskiego w kościele parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w
Oleszycach. Część oficjalna rozpoczęła się natomiast w auli ZS CKR od akademii z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która przypomniała o ważnych wartościach patriotycznych i historii Polski.

W dalszej części, głos zabrali dyrektorzy szkół – Maria Baran oraz Mariusz Frant, którzy złożyli absolwentom życzenia sukcesów w dalszym życiu oraz podkreślili znaczenie wytrwałości i ciężkiej pracy w realizacji marzeń. Życzenia jak najlepszych wyników na maturze oraz przyszłych sukcesów życiowych skierowali do absolwentów także Zenon Swatek – Starosta Powiatu Lubaczowskiego oraz Mirosław Turza – Przewodniczący Rady Rodziców.

W imieniu absolwentów głos zabrali Agnieszka Grochowicz oraz Kacper Paryniak, którzy serdecznie podziękowali dyrektorom, wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ich trud włożony w edukację i wychowanie.

Następnie odbyło się uroczyste wręczenie absolwentom świadectw, nagród, dyplomów i podziękowań. Rodzice zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi, które były wyrazem uznania dla ich wsparcia i zaangażowania w proces edukacji swoich dzieci. Wszyscy absolwenci otrzymali również podkowy, symbolizujące szczęście na egzaminie maturalnym oraz pamiątkę po chwilach spędzonych w szkole.

Galeria zdjęć, fot. ZS CKR w Oleszycach.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here